Влітку 2024 року відбулася перша зустріч Української асоціації девелоперів з керівництвом Укрфінжитла, на якій члени асоціації презентували свої пропозиції щодо вдосконалення державної іпотечної програми єОселя. З того часу сторони домовилися про формат спільної роботи, провели низку заходів та презентацій, залучили до процесу банки-партнери програми та узгодили з ними напрацювання. А тепер вже отримали перші результати спільних зусиль.
Правління Української фінансової житлової компанії затвердило уніфіковану анкету новобудови на етапі будівництва, яку девелопери-учасники програми єОселя подають банкам-партнерам іпотечної програми для акредитації своїх об’єктів.
Раніше кожен банк мав індивідуальні вимоги до відомостей для акредитації житлового комплексу. При цьому дослідження Української асоціації девелоперів продемонструвало, що 78% інформації були ідентичні або тотожні, ще 10% схожі.
«Тепер новий стандарт стане дійсним для всіх. Девелопер зможе сформувати анкету лише один раз і направити її кожному банку, який акредитує багатоквартирні будинки на етапі будівництва. Це зменшить адміністративне навантаження, прискорить процес акредитації і заощадить часові та фінансові витрати, які передують появі новобудови в програмі єОселя», - підкреслив голова правління Української асоціації девелоперів Євген Фаворов.
Зокрема, анкета містить інформацію про всіх ключових учасників будівництва, механізми продажу нерухомості, вичерпні деталі щодо новобудови, яка акредитується – від даних щодо земельної ділянки до економічних показників проєкту. Обов’язковою складовою анкети є і відомості щодо всіх інших проєктів девелопера: як вже реалізованих, так і тих, що він реалізує на момент подачі. Відтак завдяки анкеті буде також перевірятися ділова репутація учасника через історію його діяльності.
Затвердження уніфікованої анкети – лише перший результат спільних зусиль Укрфінжитла, представників Української асоціації девелоперів і банків з вдосконалення програми єОселя. Наразі продовжується робота з затвердження стандартизованого переліку необхідних для акредитації документів, які подаватимуться банкам за тим самим уніфікованим принципом, що й анкета, а також з розробки цифрової платформи акредитації об’єктів будівництва, що буде використовуватися для їхньої подачі.