Представляємо дайджест новин Української асоціації девелоперів. В ньому ми коротко і без «води» розповідаємо про найголовніші події тижня, які відбулися в будівельній сфері та житті членів UA Developers, а також ділимося цікавими матеріалами від членів асоціації.
Член Української асоціації девелоперів IB Alliance повідомила про отримання сертифікату готовності до експлуатації п’ятим будинком київського ЖК «Діброва Парк». Крім того, про введення в експлуатацію четвертого будинку столичного ЖК Svitlo Park відзвітувала Futura Hata, також член UA Developers.
Анна Лаєвська, комерційна директорка «Інтергал-Буд», члена Української асоціації девелоперів, обговорила стан ринку нерухомості з виданням КиївВлада. Серед іншого вона розповіла в інтерв’ю про обсяги продажів житла, переваги та недоліки програми єОселя, вплив мобілізації на будівельну галузь і боротьбу девелоперів із блекаутами.
Олексій Коваль, керівник проєктів Perfect Group, теж члена UA Developers, розібрав у блозі для Obozrevatel світовий досвід залучення незалежних архітекторів до містопланування та можливість поширення цієї практики в Україні. Крім того, в колонці на Економічній правді він підрахував вартість оновлення застарілого житлового фонду в Україні та оцінив перспективи цього процесу у разі ухвалення відповідного законопроєкту.
Український Уряд ухвалив низку змін до єОселі. Серед головних нововведень – можливість участі в програмі молоді до 25 років, використання сертифікату єВідновлення як першого внеску по іпотеці, а також збільшення процентних ставок з 11-го року кредитування. Тим часом до єОселі доєднався шостий банк-партнер, в якому можна отримати кредит на придбання житла в новобудові на етапі будівництва – ним став BISBANK.
Для відбудови України тільки на будівельні матеріали потрібно близько $65 млрд, йдеться в комплексному дослідженні будівельної індустрії від KSE. Такі інвестиції дозволять локально виробляти понад 90% необхідних будівельних матеріалів і комплектуючих, а також створити близько 180 тисяч робочих місць.
Програму єВідновлення розширили для неповнолітніх дітей і недієздатних осіб, як є власниками пошкодженого або зруйнованого майна. Відтепер подавати заяву на компенсацію від їх імені можуть не тільки представники за довіреністю, а й законні представники – в цьому випадку довіреність не потрібна.
Головні зміни, які мають зробити житло в Україні доступнішим, назвала голова комітету Верховної Ради з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування Олена Шуляк. У колонці на NV вона розповіла про роботу над комплексною житловою реформою, яка передбачає, зокрема, запуск оренди з правом викупу та фінансового лізингу, а також розширення державної іпотеки разом із лібералізацією умов єОселі – в частині граничного віку житла, розміру кредитних ставок і першого внеску.